Oikopolut seuraaviin osioihin:
AikataulutLähtölistat • Joukkueet • KisakirjeKisapaikka


Ilmoittautuminen

EO3:Vantaa/Halli-SM-kilpailun ilmoittautumispäivät:

  • Ranking katkeaa 20.2.2020
  • Ranking lukittuu ja ilmoittautuminen päättyy yksilökilpailuihin ja EO-karsintaan 3.3.2020
  • Joukkue-SM ilmoittautuminen päättyy 12.3.2020

HUOM!

  • Ilmoittaudu  A-, B- ja C-radalle (FCI-luokat), jos osallistut Halli-SM- ja EO-karsintakilpailuun, osallistumismaksu 60 euroa.
  • Ilmoittaudu ainoastaan A- ja B- radalle, jos osallistut ainoastaan Halli-SM-kilpailuun, osallistumismaksu 40 euroa.
  • Joukkueilmoittautumisessa yhditelmäjoukkue ilmoitetaan yhden seuran nimissä, mutta joukkueen nimessä tulee olla yhdistelmän seurojen nimet tai lyhenteet.

Ilmoittautumisen maksaminen: Kaikki ilmoittautuvat 3.3.2020 mennessä ja vain ne maksavat, joilla on varmasti paikka. Muut maksavat sen jälkeen kun paikka varmistuu, kuitenkin viimeistään 8.3.2020 mennessä sekä lähettävät  seuraavaan lomakkeeseen maksutiedot http://bit.ly/maksut_eo_hallism2020

Ilmoittautumalla ainoastaan A- ja B-radalle ei voi ansaita EO-kilpailupaikkaa, vaikka kahdelta radalta saadut pisteet siihen oikeuttaisivat.

Poisjäännit

ks. kisakirje

Aikataulut

Aikataulut päivittyvät tähän.

Yksilökarsintaradat = A(EO- ja Halli-SM-karsintakilpailu) , B(EO- ja Halli-SM-karsintakilpailu) ja C(EO-karsintakilpailuun osallistuville)
Yksilöfinaalirata = D (pääsy karsintaratojen yhteistulosten perusteella)
Joukkuerata = E (pääsy karsintaratojen yhteistulosten perusteella)

Lauantai 21.3.

  • A Hyppyrata XS3, S3, M3, SL3, L3
  • B Agilityrata XS3, S3, M3, SL3, L3
  • C Agilityrata S3

Sunnuntai 22.3.

  • C Agilityrata M3, L3
  • D Agilityrata XS3, S3, M3, SL3, L3 (YKSILÖFINAALI)
  • E Joukkuekilpailu XS3, S3, M3, SL3, L3 (JOUKKUEFINAALI)

Arvostelevat tuomarit: Allan Mattsson, Henri Luomala, Sari Mikkilä ja Kine Eimhjellen

Avustavana tuomari: Martti Salonen

Vastaava ylituomari: Jari Helin


Lähtölistat

HalliSM 2020 alustava lähtölista

HalliSM 2020 lähtölista seuroittain


Joukkueet

Joukkueet päivittyvät tähän.


Kisakirje

Kisakirje päivittyy tähän.

Joukkueiden lähtöjärjestys joukkueradalle määräytyy yksilöradoilta tulleiden pisteiden perusteella.


Kisapaikka

Osoite: Agria Eläinvakuutus Areena (ent. Racinel Areena)
Pitkäsuontie 8, Vantaa